Pomagamy spełnić marzenie
otaczając profesjonalną opieką pary
starające się o poczęcie nowego życia

Zapraszamy do kontaktu
(61) 820 30 51 603 936 850 Janiny Omańkowskiej 51,
60-465 Poznań


Pacjenci o nas

Nowi pacjenci

Niepłodność według Światowej Organizacji Zdrowia rozpoznaje się, gdy u danej pary nie dochodzi do ciąży mimo regularnego współżycia (2-3 razy w tygodniu) przez co najmniej rok, przy jednoczesnym braku stosowania jakiejkolwiek metody antykoncepcji.


Najczęstszymi przyczynami niepłodności są takie czynniki jak: nieprawidłowa owulacja lub jej brak, niedrożne jajowody, zaawansowany wiek partnerki oraz zbyt mała liczba plemników w ejakulacie. Warto przy tym zaznaczyć, że problem niepłodności dotyczy w równym stopniu kobiety, jak i mężczyzny. W około 40 procentach przypadków to dysfunkcjonalność organizmu mężczyzny uniemożliwia kobiecie zajście w ciążę. Dlatego też mężczyzna powinien być zaangażowany w proces leczenia w takim samym stopniu jak kobieta.

Zanim jednak para podda się leczeniu, powinna zastosować się do poniższych wskazówek, które zwiększają szanse na zajście w ciążę:

Jeżeli jednak pomimo stosowania się do tych zaleceń upragniona ciąża się nie pojawia, pierwszym krokiem obojga partnerów powinno być umówienie się na wspólną wizytę u lekarza oraz wykonanie podstawowych badań. Następnie kobieta powinna zasięgnąć porady ginekologa, a mężczyzna powinien udać się do androloga.

« powrót strona główna